Chůviny otázky: Co se zeptat rodičů před hlídáním

Chůviny otázky: Co se zeptat rodičů před hlídáním

Od Babysits
3 min čtení

Příprava na práci hlídačky má mnoho kroků, od vytvoření skvělého profilu chůvy a oslovení rodičů až po přichystání se na důležitý pohovor. Jedním z velmi důležitých závěrečných kroků je však položení otázek rodičům před hlídáním. K tomu může dojít během pohovoru nebo také v posledních několika minutách před odchodem rodiče.

Kladení správných otázek vám může zajistit úspěch při hlídání dětí, může vám usnadnit život a pomůže vám vyhnout se jednoduchým chybám, které by jinak důsledkem nedorozumění mohly nastat.

Co byste se tedy měli rodičů před hlídáním dětí zeptat?

Co se zeptat rodičů před hlídáním

Existuje spousta otázek, na které se můžete zeptat rodičů nebo zákonných zástupců dítěte před hlídáním. Obecně platí, že to, co byste se měli zeptat, závisí na tom, co jste již možná zjistili při předchozí komunikaci s rodičem a co vám již řekli.

Při rozhodování o tom, na co se před hlídáním rodičů zeptat, zvažte následující otázky:

Informace o dětech

  • Jaké jsou jména a věk dětí?
  • Jaké děti jsou? Jaké jsou jejich osobnostní rysy, co je rozčiluje atd.?
  • Co se dětem líbí? Jaké jsou jejich oblíbené hračky, aktivity, hry, filmy?
  • Jaký je denní režim dítěte a jaký program s nimi máte mít vy?

Praktické informace

  • Kdy je potřeba hlídat? Denně, týdenně, měsíčně a konkrétní dny nebo časy?
  • Kdy můžete očekávat, že se rodiče vrátí domů?
  • Kde lze v domě najít nezbytnosti? Kam smíte nebo nesmíte v domě jít?
  • Pravidla domu: Co můžete nebo nemůžete v domě používat? Co děti mohou a nemohou?
  • Co dělat v případě nouze: Na koho (a jak) se v případě nouze obrátit? Kde najít lékárničku? Mají děti alergie nebo zdravotní potíže?
  • Jaká jsou očekávání od hlídání dětí? Existují nějaké další úkoly nebo povinnosti, které od vás mohou potřebovat (tj. vařit, starat se o domácí mazlíčky atd.)?

Otázky se mohou také lišit v závislosti na věku dítěte. Například pokud jste přemýšleli o tom, jaké otázky se zeptat rodičů při hlídání kojenců, můžete zahrnout ty výše uvedené, ale věnujte se konkrétněji dennímu rozvrhu, kdy normálně spí, co a kdy jí, nebo dokonce se zeptejte na tipy na to, jak je nakrmit nebo utišit, když pláčou a podobně. Abychom vám to usnadnili, podívejte se na náš kontrolní seznam chůvy zde: Kontrolní seznam chůvy

Můžete použít náš kontrolní seznam chůvy, který vám pomůže, nebo se podívejte na naše otázky na pohovor s chůvou abyste lépe porozuměli otázkám, na které možná budete muset odpovědět nebo se budete chtít zeptat.


Máte zájem o další tipy na přípravu na hlídání dětí nebo pohovor na práci chůvy? Podívejte se na některé z těchto článků:

Taška chůvy - základní nezbytnosti na hlídání

První setkání s rodinou

Test hlídání dětí