Podvodníci a podvody

Podvodníci a podvody

Ke zneužití identity dochází, když někdo nezákonně použije vaše osobní údaje. Babysits vaše osobní údaje nikdy nepožaduje. Pokud by neznámý uživatel vaše osobní údaje požadoval, nahlaste nám to prosím okamžitě, protože by mohlo jít o pokus o podvod.

Jak můžete zabránit podvodům jako uživatel?

  1. Neposkytujte informace o sobě uživatelům, které neznáte dobře nebo kterým nedůvěřujete. Buďte opatrní s osobními údaji, jako jsou údaje o pasu, e-mailové adresy, telefonní čísla, životopisy atd.
  2. Pokud vás osloví organizace, měli byste si o ní nejprve zjistit více informací. Pokud nemůžete najít informace o organizaci, dávejte si pozor, může jít o podvod.
  3. Nikdy nepřevádějte peníze někomu, koho jste předtím nepotkali, a nikdy je od někoho nepřijímejte, dokud hlídání neskončilo. V takovém případě jde téměř vždy o podvod.
  4. Dejte si pozor na smutné příběhy. Může to být například příběh o zesnulém partnerovi. Podvodníci se často mohou pomocí těchto příběhů pokusit zahrát vám na city a přesvědčit vás, abyste jim převedli peníze.
  5. Před první rezervací se vždy setkejte. Zajistěte, aby úvodní schůzka byla na veřejném místě. Můžete tak snadno odejít, pokud se nebudete cítit bezpečně.
  6. Buďte obezřetní, když uživatel volá anonymně nebo ze zahraničního telefonního čísla. Většina uživatelů má místní telefonní číslo.
  7. Nepřevádějte peníze prostřednictvím neznámých platebních aplikací. Podvodníci často používají falešné platební aplikace vedoucí k falešné stránce, aby zjistili bankovní údaje obětí.
  8. Nikdy nepřijímejte práci od osoby, kterou jste předtím nepotkali. Skutečné rodiny se s vámi budou chtít nejprve setkat a osobně si s vámi promluvit, než vás přijmou.
  9. Nikdy neplaťte za vaše prověření a nepoužívejte službu na prověření osob, kterou neznáte. Podvodníci mohou sami stát za těmito službami a ukrást vám peníze nebo v nejhorším případě ukrást vaše osobní údaje.
  10. Věřte svým instinktům. Pokud se něco zdá příliš dobré na to, aby to byla pravda, je to tak. Pokud máte stále pochybnosti o pravosti dané osoby, neváhejte nás kontaktovat. Rádi pro vás prohlédneme profil uživatele a poradíme vám.

Myslíte si, že jste se stali obětí podvodu?

Pokud si myslíte, že jste se stali obětí podvodu, okamžitě nám to nahlaste. Budeme tak moct zablokovat účet dotyčné osoby a zabránit další podvodné činnosti.

Podejte hlášení na policii. Doporučujeme vždy podat hlášení na policii, pokud máte podezření, že jste se stali obětí zneužití identity.

Zákaznický servis